Рококо стало блискучим завершенням стилю бароко. У спадок від попереднього століття XVIII століття отримує особливу естетичну свідомість, в якій високорозвинений художній смак стає важливішим за багато інших людських якостей. Смак припускав уміння як відрізнити прекрасне і знати, як його відтворити, а й уміння глибоко насолоджуватися творінням. Якщо для бароко необхідна вся гама емоцій — від радості до трагедії, то для рококо, що насолоджуються, — лише вишукано тонких, витончених. Витончений - ключове слово даної епохи. Саме тоді спостерігається відхід від життя у світ фантазії, театралізованої гри, міфічних та пасторальних сюжетів із обов'язковим нальотом еротизму. Тому навіть у видатних майстрів вироби хоч і декоративні, граціозні, але дещо поверхові. Не випадково саме в цю епоху приходить мода на китайщину або шинуазрі (chinoiserie). В інтер'єрах з'являються пересувні ширми, що зорово змінюють простір; гобелени із зображеннями квітів, пагод, людей у китайському одязі; знаменитий китайський фарфор, вишукані орхідеї, тонкоствольні дерева, акваріумні рибки, а також витончені лаковані меблі китайських майстрів, ніби створені для рококо.
Хоча цей стиль називають «стилем Людовіка XV», але, на відміну, від бароко він був чисто придворним мистецтвом. Більшість будівель рококо – це приватні будинки французької знаті та заміські палаци. Кімнати в них не були анфіладою (як у XVII ст.), а утворювали асиметричні композиції. У центрі зазвичай розташовувався парадний зал (салон). Кути кімнат закруглюються, всі стіни прикрашаються різьбленими панелями, позолоченими орнаментами та дзеркалами, які начебто розширюють простір, надаючи йому невизначеності. Кімнати стають меншими і нижчими, створюючи атмосферу інтимності, характерну для будуарів. Оформлення салонів і будуарів трохи перенасичене предметами на відміну від більш стриманої епохи бароко. У колориті переважають ніжні пастельні тони. Найбільш популярні колірні поєднання - біле з блакитним, зеленим або рожевим і неодмінне золото. Саме в епоху рококо вперше виникає уявлення про інтер'єр, як цілісний ансамбль: стильову єдність будівлі, декор стін і стель, меблі тощо. І ніколи раніше інтер'єр так точно не відповідав характеру життєвого укладу. Всі предмети інтер'єру виготовлені з великою увагою до комфорту та дрібниць життя.
Для форм меблів рококо характерна повна відмова від автономності окремих елементів конструкцій (архітектонічності), симетрії та прямих ліній. Головним стає прагнення розчинити деталі у загальному обсязі предметів. Недарма меблі рококо здаються ніби відлитими з однієї пластичної маси. У декоративному оздобленні меблів рококо різьблення по дереву займає дуже скромне місце. Її замінюють бронзові накладки, перевага яких ще й у тому, що ними зручно обробляти вже готові, відшліфовані та відполіровані поверхні предметів. Іноді замість фанерування вся поверхня предметів оброблялася кольоровими лаками і теж декорувалася накладками або золоченим різьбленням. Безтурботне життя світських салонів було зосереджено навколо жінки, і капризи великосвітських манурок (особливо лідер короля) задають основний тон: витончено-декоративний і легковажний. З'являються суто жіночі предмети меблів. Це і секретер, що стоїть на високих ніжках, з похило розташованою відкидною дошкою і безліччю потайних відділень; картоньєрка (шафка для паперів); туалет з відкидним дзеркалом та різноманітні тумбочки. Секретер, по суті, являв собою практичну комбінацію комода, письмового столу та кабінету. Потайні скриньки секретерів зазвичай заповнювалися різною епістолярною та мемуарною продукцією, вельми поширеною в цей час «мрій, мрій та інтриг».
Головний мотив кімнати рококо - безумовно камін: невисокий, покритий мармуровою плитою і заставлений канделябрами, годинами, фарфоровими «дрібницями» та іншими прикрасами. Над ним зазвичай вішалося дзеркало у розкішній рамі. У меблях для сидіння також народжуються нові форми: канапе (диван у формі кількох сполучених крісел), шезлонг, бертер (глибоке крісло). У формах диванів та крісел враховуються й особливості пишного жіночого одягу. Меблі тепер намагаються бути не тільки репрезентативною, а й комфортною. Говорячи про меблі для сидіння взагалі і епохи рококо зокрема, не можна не згадати ім'я Томаса Чіппендейла (1718-1779). Чіппендейл спочатку був різьбяр по дереву; захопившись близько 1735 року меблевою справою, він незабаром стає провідним мебляром епохи, прославившись як майстер-практик, і як автор численних проектів меблів. Стиль творів Чіппендейла є своєрідним поєднанням французького рококо з формальними елементами англійських меблів першої третини XVIII століття, з готичними і китайськими мотивами. У 1754 році Томас Чіппендейл видав альбом зразків своїх меблів, що вплинув на меблеве мистецтво не тільки Англії, а й континентальної Європи.
Модний напрямок у оздобленні дворянських особняків середини та кінця 19 століття. Розкіш віталень, багатих на дорогі колекції творів мистецтв. Друга половина 19 століття цікава російським варіантом формування рококо, саме відмовою від послуг архітекторів в оформленні інтер'єру. Сам власник оформляв приміщення на свій смак. Перевантаженість декором, кількістю предметів і, як наслідок, замкнутість простору є типовими ознаками кризи стилю цього часу.
Найбільш затишним та інтимним в історії класичних інтер'єрів був стиль рококо (перекладається як «раковина», «перлина»). І якщо ампір – безумовно, мужній стиль, то рококо – жіночний. Його філософія – це світ будуару, ігри карнавалу.







Академія краси

Комп'ютерна академія

Школа бізнесу

Школа бухгалтерії

Школа іноземних мов

Школа масажу

Школа професійного дизайну

Школа творчості