Захворювання та дефекти нігтів та шкіри кісток та стоп

Зміни у зовнішньому вигляді нігтьових пластинок можуть свідчити не лише про хворобу самих нігтів, а й про захворювання будь-яких внутрішніх органів. Абсолютно здоровими можна вважати нігті рожевого кольору з гладкою поверхнею, досить міцні та гнучкі. Найбільш поширеними захворюваннями нігтів є гнійничкові, що виникають в результаті неакуратного манікюру, а також травмування нігтя під час виконання будь-якої побутової роботи, після попадання під ніготь скалки тощо.
Гнійничкові захворювання характеризуються появою навколо ураженого місця почервоніння та одутлості. При натисканні на цю ділянку виникає гострий біль, іноді з'являються гнійні виділення з-під нігтьового валика, що може призвести до відторгнення нігтя. У таких випадках рекомендується використовувати пов'язки з різними антисептичними мазями, а у тяжких випадках краще звернутися за допомогою до фахівця.
Менш поширеними, але небезпечнішими є різні грибкові ураження нігтів. При попаданні грибкової інфекції на ніготь відбувається потовщення нігтьової пластинки, а іноді й шкіри навколо нігтя, ніготь стає горбистим, розпушеним або таким, що шарується, змінюється його форма і колір.
Грибкові інфекції дуже заразні, їх можна занести разом із брудом, надягаючи чуже взуття чи рукавички. Факторами, що сприяють зараженню грибковою інфекцією, є постійно брудна шкіра рук та ніг та тривале перебування в умовах підвищеної температури та вологості.
Найбільш поширені дефекти нігтьових пластинок - це ламкість та розшарування вільного краю. Найчастіше нігті шаруються через надмірне використання декоративної косметики: всіляких лаків, емалей, акрилових фарб, ацетону, засобів для зняття лаку – а також роботи з синтетичними миючими засобами без використання рукавичок.
Важливо пам'ятати, що після кожного миття посуду чи прання на руках залишаються частинки тих миючих засобів, якими доводилося користуватися. Мало того, що вони згубно впливають на шкіру рук, висушуючи і витончуючи її, вони сприяють руйнуванню частинок нігтів, що ороговіли. Після збирання необхідно ретельно вимити руки у теплій проточній воді з м'яким милом, потім насухо витерти і змастити шкіру та нігті живильним кремом.
Щоб зберегти нігті здоровими та красивими, слід не зловживати лаками і хоча б 1 день на тиждень давати нігтьовим платівкам відпочити від усіляких барвників. Замість ацетону рекомендується використовувати спеціальні рідини для зняття лаку, але не змивати лак щодня.
Манікюр можна робити лише на здорових нігтях. Якщо на них є якісь дефекти або патологічні зміни, необхідно звернутися до фахівця для встановлення діагнозу. Самолікування допустиме лише у разі незначних відхилень, однак і вони можуть означати розвиток серйозної хвороби, тому в жодному разі не варто відмовлятися від консультації лікаря.







Академія краси

Комп'ютерна академія

Школа бізнесу

Школа бухгалтерії

Школа іноземних мов

Школа масажу

Школа професійного дизайну

Школа творчості