Крім швейної машинки та оверлока вам знадобляться всілякі дрібниці; щоправда, дрібницями їх можна назвати лише умовно, оскільки вони грають одну з головних ролей у успішному швейному процесі.
На курсах вам напевно насамперед заборонять використовувати одні й ті самі ножиці для розкрою тканини та для паперу. Папір тупить леза ножиць, тому вони швидко приходять у непридатність, перестають різати або ріжуть нерівно - так легко зіпсувати всю роботу. А якщо тканина дуже сильно сипеться, на допомогу прийдуть ножиці «зігзаг».
Чим ви переноситимете лінії викрійки на тканину - милом або крейдою - вирішувати тільки вам. Багато викладачів рекомендують використовувати помилки, оскільки вони дають набагато тоншу лінію і зменшують похибки.
Осягати основи моделювання вам буде легше за допомогою лекал. Оскільки моделювання малюють над натуральну величину, а масштабі, те й лекала будуть потрібні маленькі. Їх можна знайти в Інтернеті та роздрукувати, а можна зробити самим із щільного картону. Згодом це заощадить вам багато дорогоцінних хвилин, оскільки вам вже не доведеться для кожного наступного моделювання наново креслити основу.
Голки знадобляться різного розміру та товщини, з маленькими та великими «вушками»; шпильки купіть звичайні, без кольорових кульок-«головок» - з ними буде важко відпарювати та гладити виріб у процесі шиття. Не забудьте про міліметрівку, папір для креслення, олівці (твердий і м'який), циркуль, пластмасові лекала, лінійку закрійника, кальку та зошит. Все це знадобиться для побудови моделювань.