Стиль БАРОККО в інтер'єрі

Бароко - слово італійське і в перекладі синонімічно слову "химерний". Так назвали стиль його пізні супротивники — класицисти XVIII століття, яким форми бароко нагадували дивну химерну раковину — результат гри «нерозумної природи». Історія стилю нерозривно пов'язана з епохою абсолютизму, зокрема з часом правління французького Людовіка 14-го, "Короля-Сонце". Згодом це призводить до певної уніформізації багатьох сторін життя, аж до одягу. Пишні одягу і перуки, що увійшли в побут придворної аристократії, породжували неприродність поз і рухів, химерність манер. За парадною помпезністю форм у всьому відчувається щось театральне.
Основні елементи барокового стилю, як і, як і ренесансного, сягають античності; А головне, що відрізняє бароко, — це підвищена динамічність форм, неспокійний ритм кривих ліній. Пишні, помпезні форми бароко знаходять широке застосування насамперед у культовому будівництві, в архітектурі та інтер'єрі нових церков та монастирів. Новий стиль особливо сподобався єзуїтам, не випадково бароко іноді так і називають: «стиль єзуїтів».
Замість середньовічного містичного благоговіння церква тепер прагне впливати на завойовану масу віруючих засобами світського мистецтва, здатними вразити уяву. Арсенал засобів великий, тут і колір, і ефекти висвітлення, і пафос красномовства, і музика.
Нові соціально-економічні відносини сприяли розвитку великих міст. Для задоволення житлових потреб міського населення, що швидко зростає, зводяться перші дохідні будинки. Архітектори вирішують великі містобудівні завдання та будують розкішні палаци, покликані символізувати владу абсолютного монарха (напр., Версаль). Вілли, палаци включаються до грандіозних паркових ансамблів. Принцип регуляції поширюється і природні форми природи: дерева і кущі стрижуться як правильних геометричних форм. Мистецтво бароко для сильних світу цього служило засобом самохвалення перед критично налаштованим, неспокійним народом. Звідси й неминуче тяжіння до надмірного, до занадто гучних інтонацій, до нагромадження форм, що псує враження.
Парадні інтер'єри палаців витримані в нормах ордерної архітектури, але деталі, як правило, динамічніші за малюнком і більш дробні. Стіни затягнуті дорогими тканинами, а стелі завдяки ілюзіоністичним, перспективним ефектам розписів, що покривають їх, ведуть погляд у неосяжні небесні простори, з плаваючими в них рожевими хмарами і пурхаючими амурчиками. Весь цей святковий декор, з вінками, раковинами, головками купідонів та ін., повторюючись із зали до зали, славить владу та багатство.
Плавні геометричні лінії Реннесансу змінюють динамічні овали, спіралі та інші складніші та заплутані обриси. Спокійна гладь поверхні предметів порушується опуклостями та увігнутостями, лінії виламуються, викривляються. Однак скривити, що важко піддається гнуттю, деревину не так вже й просто.
Так при необхідності виникає найцікавіший прийом обробки меблів: дерев'яний мозаїчний набір, коли для формування вигнутих поверхонь склеювали шматочки фанери. Шорсткості і нерівності, що неминуче при цьому виникають, шліфувалися і покривалися лаком. Звідси — велика кількість барокових меблів лакової роботи. Так з необхідності зародився найцікавіший прийом обробки меблів: техніка дерев'яного набору з лакуванням, що супроводжує її.
В епоху бароко архітектурні форми в меблях застосовуються без особливої суворості та послідовності. Прагнення вільного формоутворення часом веде до відомого свавілля, до нехтування специфікою матеріалу. Результат: вигнуті, дуже пластичні поверхні предметів, кручені колони, багато профільовані карнизи і рамки. Мотивами різьблених і мозаїчних декоративних композицій служать щити, картуші, кучеряві стебла, раковини, вінки, гірлянди, фестони. Замість дуба меблі тепер часто виготовляються з горіха, більш придатного для різьблення та полірування. В Італії меблі особливо люблять покривати яскравими розписами та лаком, вводять у декор позолоту та інкрустацію дзеркальними платівками. У каркасних меблів (стільці, крісла, дивани та ін.).







Академія краси

Комп'ютерна академія

Школа бізнесу

Школа бухгалтерії

Школа іноземних мов

Школа масажу

Школа професійного дизайну

Школа творчості