У цій статті Ви зможете ознайомитись із класифікацією лаків для нігтів, описом найбільш популярних видів лакових покриттів.
Різноманітність лакових покриттів для нігтів на сьогодні настільки велика, що навіть найдосвідченіший майстер може розгубитися, вибираючи той чи інший засіб. Вже давно недостатньо одного флакона лаку з кольором, що сподобався, щоб зробити правильний манікюр, адже техніка манікюру постійно вдосконалюється і нігтьовий сервіс розширює спектр своїх послуг. Зорієнтуватися у величезному асортименті та різноманітності лаків споживачам допоможе сучасна класифікація лаків. Слід розуміти, що вона досить умовна, адже більшість лакових покриттів можна зарахувати одночасно до кількох категорій.
За функціями, що виконуються, лаки поділяють на:
- Базові покриття (основи). Найчастіше вони прозорі і наносяться безпосередньо на ніготь як базовий шар під кольоровий лак. Функція такого покриття – збільшення щільності з'єднання кольорового лаку з нігтьової пластини та захист нігтя від пожовтіння внаслідок контакту з кольоровими пігментами. Виробниками пропонуються базові основи з різними складами і якостями, наприклад, основа із вмістом кальцію – для зміцнення тонких і ослаблених нігтів, або основа з цілющими оліями – для підвищення еластичності нігтів, що шаруються і ламаються.
- Кольорові декоративні лаки. Обмежуються забезпеченням суто естетичної функції, оскільки зазвичай містять спеціальних корисних інгредієнтів.
- Верхнє захисне покриття. Наноситься останнім шаром поверх декоративного лаку і надає готовому манікюру стійкість, блиск, яскравість, іноді навіть зменшує час, необхідний висихання лаку.
Класифікація за ринковим сегментом
-Лаки мас-маркету. Сюди входить досить широкий спектр лаків для нігтів, які можна придбати у будь-якому магазині чи кіоску з побутовою хімією. Ціни та якість таких покриттів можуть значно варіювати.
-Лаки преміум-класу (селективні). Такі засоби випускаються під відомими брендами, що належать додому моди.
-Професійні лакові покриття орієнтовані насамперед використання у нігтьовому сервісі. Такі засоби якісно відрізняються від звичайних лаків для нігтів своїми властивостями: вони легше і рівніше наносяться, зручніші і простіші у використанні, швидко висихають на нігті, стійкіші. Також у професійних лаків найбагатша палітра кольорів.
Класифікація лаків за впливом на здоров'я нігтів
- Лікувальні. Сюди входять в основному базові покриття, призначені для лікування та відновлення нігтьової пластини. Постійне їх застосування допомагає оздоровити нігтьову пластину, зробити її міцнішою та рівною. Їхній склад збагачений різними корисними добавками: вітамінними комплексами, натуральними екстрактами, мікроелементами.
- Гіпоалергенні лакові покриття. Розроблені спеціально для алергіків та категорій людей, які мають підвищену чутливість (вагітних, жінок, дітей). Такі засоби відрізняються тим, що вміст шкідливих для здоров'я компонентів практично зведено до нуля.
- Лаки, що містять шкідливі компоненти. Як би там не було, практично всі лаки для нігтів більшою чи меншою мірою містять формальдегід – високотоксичний алерген. Щоправда, у дорожчих лаках його набагато менше, ніж у дешевих. Найбільш небезпечні - лаки пітони, які створюють на нігтях ефект потрісканого покриття.
Класифікація лаків за призначенням
— Традиційні – це ті лаки для нігтів, які ми використовуємо вдома і в салонах краси. Ця категорія дуже широка за ціновими та якісними показниками, властивостями та ефектами коштів.
- Лаки для малювання. Призначені для художнього розпису нігтів у нейл-арті. Вони оснащені зручним тонким пензликом, використовуючи який, на поверхні нігтя можна створити цілу картину.
- Лаки для виконання французького манікюру. Набір засобів для французького манікюру найчастіше складається з двох або трьох лаків: напівпрозорого лаку пастельного відтінку – для покриття нігтьової пластини, щільної емалі (у класичному варіанті – білої, але вона буває і різних кольорів) – для оформлення кінчика нігтя, а іноді – безбарвного. лаку-закріплювача для завершального шару. У такий комплект повинен входити набір з паперових трафаретів, покликаних спростити процедуру проведення французького манікюру.
- Дитячі лаки. На ринку відомі з відносно недавніх пір. Від звичайних лаків вони відрізняються нешкідливим складом. Деякі з них виготовлені на водній основі, тому легко видаляються з нігтів.
- Чоловічі лаки. Їхнє основне завдання – створити максимально природний вигляд, не привертаючи зайвої уваги. Лаки цієї групи не мають кольору та глянсового блиску.
Класифікація лаків за ефектами
- Перламутрові лаки. На нігтях вони інтенсивно переливаються і сяють, приховуючи у своїй дрібні недоліки натуральних нігтів.
- Голографічні лаки (3D). Складаються з безлічі крихітних блискіток, за рахунок яких лак на нігтях набуває красивого райдужного переливу.
- Лаки "металік". Мають холодний металевий відблиск, який забезпечує ефект «хромування» завдяки перламутровій або алюмінієвій пудрі, що входить до складу.
- Лаки-галогени. До їх складу входять флуоресцентні пігменти, що забезпечують ефект сяйва при ультрафіолетовому освітленні. Це ідеальний варіант для появи – вечірки, нічного клубу, боулінгу.
- Лакі-пітони або крекл. Після висихання такого лаку на нігтях утворюється ніби потріскана поверхня. Виглядає такий манікюр ефектно, але не дуже корисний здоров'ю нігтів.
- Термо-лаки. Плавно змінюють свій колір, залежно від температури. За рахунок цього колір нігтя ніколи не буває однорідним, адже кінчик, що відріс, завжди трохи холодніше тієї частини нігтя, яка прилягає до тіла.
- Лакі-хамелеони. Залежно від кута падіння світла змінюють своє забарвлення. необхідно забути про нарощування і покриття кольоровими лаками, а також слід виключити рідину для зняття лаку на основі ацетону, так як ця речовина руйнує нігтьову пластину.
Для прискорення росту нігтів необхідно регулярно виконувати масаж пальців. Під час такої процедури посилюється кровообіг, що, у свою чергу, збільшує приплив поживних речовин до нігтьового матрикса, що формує нігтьову пластину.
Причиною уповільненого зростання нігтів може бути порушення обміну речовин або захворювання внутрішніх органів. Встановити справжню причину допоможе кваліфікований спеціаліст.
Таким чином, прискорити зростання нігтів допоможе комплексний підхід, що полягає в гармонійному поєднанні процедур захисту, зміцнення та оздоровлення нігтьової пластини.