Догляд за волоссям

У світі існує така величезна кількість шампунів, що можна розгубитися! Як з усього різноманіття знайти «свій» шампунь, чи можна мити голову щодня і чи справді шкідливий лаурилсульфат натрію?
Як вибрати шампунь?
Шампунь для волосся потрібно вибирати за типом шкіри голови, особливо якщо вона має низку недосконалостей: чутливість, лупу, жирність, випадання. Якщо ж зі шкірою голови особливих проблем не спостерігається, то найкращий варіант - підбирати шампунь виходячи з ваших бажань (зробити волосся більш об'ємним, блискучим або слухняним).
«Особливо хочеться сказати про фарбоване волосся, адже процес фарбування завжди варто розглядати з двох сторін: з одного — як хімічний вплив на волосся, що зруйнує, з іншого — як відновлення структури волосся шляхом заповнення його штучним колірним пігментом. Більшість жінок помічають, що після фарбування волосся виглядає більш здоровим, щільним, шовковистим і блискучим. Тому на першому етапі після фарбування слід підбирати продукти для миття і для догляду за фарбованим волоссям. Як правило, такі продукти виконують три основні функції: посилюють блиск, перешкоджають вимиванню кольорового пігменту та захищають фарбоване волосся від зовнішніх впливів».
Основна проблема довгого волосся в тому, що по всій довжині вони можуть бути абсолютно різними за якістю. Як правило, таке волосся може досить швидко бруднитися біля коріння і бути пухнастим і тьмяним на кінцях. Щоб уникнути проблеми, вибирайте шампунь. А як догляд маски, що живлять і відновлюють.
Особливої уваги заслуговують сухе, пересушене сонцем, постійними укладаннями або фарбуванням волосся. Для такої шевелюри краще вибирати поживні шампуні - вони допоможуть уникнути сплутування, зроблять волосся гладкішим і приберуть пухнастість.
Для пошкодженого волосся, яке через різні агресивні дії втрачають не тільки вологу, ліпіди і структуроутворюючий білок — кератин, краще вибирати зміцнюючі та відновлювальні засоби догляду. Вони заповнюють у полотні волосся порожнечі і тріщини, роблять волосся більш щільним і допомагають вирішити проблему кінців, що січуться.
Якщо волосся тонке, то, як правило, воно дуже плутається, ламається і електризується. Дія шампунів для тонкого волосся засноване на обволіканні поверхні волосся або створенні на ньому додаткового шару. Завдяки цьому збільшується щільність, товщина та жорсткість волосся. За рахунок чого створюється додатковий обсяг. До речі, якщо ви прагнете створити обсяг біля коріння, то краще користуватися саме такими продуктами.
Сиве волосся має цілу низку недосконалостей: пошкоджується, висихає, втрачає блиск і витончується. Тому засоби догляду повинні посилювати блиск волосся, живити, відновлювати і ущільнювати. Крім того, з віком суттєво змінюється і структура шкіри голови – вона витончується та втрачає вологу, і ви можете відчувати дискомфорт – відчуття стягнутої шкіри. Тому шампунь в ідеалі слід обирати для глибокого зволоження.
Чи можна мити голову щодня чи це шкідливо?
«Мільйони людей миють голову кожен день, і це нормально. Від цього волосся не буде швидше забруднюватися, не почне випадати і не стане тьмяним. Сучасні шампуні не лише видаляють із волосся забруднення, а й доглядають їх, відновлюючи текстуру. Краще, якщо ваш засіб міститиме кропиву, екстракт настурції або злакові культури — ці речовини пом'якшують шкіру голови, зволожують волосся та покращують регуляцію сальних залоз».
Чи шкідливі насправді шампуні з лаурет- та лаурилсульфатом натрію?
Шампуні без сульфатів з'явилися над ринком порівняно недавно. Назва їх говорить сама за себе - у складі подібних продуктів відсутні лаурет-і лаурилсульфат натрію, поверхнево-активні речовини, що відповідають за утворення піни та якість очищення. Згідно з деякими дослідженнями, ці компоненти є потенційним канцерогеном, які можуть накопичуватися в організмі, викликаючи алергічні реакції. «З косметичної точки зору сульфати можуть призвести до подразнення шкіри голови, лупи, порушення роботи волосяних фолікул. Такі дослідження, однак, не повинні лякати споживачів. Щоб сульфати у складі шампуню завдали організму хоч якусь шкоду, потрібно завдавати косметики і не змивати її довгий час. При стандартному зовнішньому застосуванні сульфати є токсичними. Віддавати перевагу засобам з більш щадним складом є сенс, якщо у вас дуже чутлива шкіра голови та агресивна лужна дія може дійсно викликати дискомфорт. У решті випадків вибір шампуню залишається за вами».
Якщо у вас чутлива шкіра голови, мити її потрібно не частіше ніж один раз на 5 днів?
«Сухість, лущення, стягнутість і неприємні відчуття при дотику до шкіри голови можуть бути викликані алергією на фарбування волосся або засіб для догляду. Але найчастіше чутливість є хронічною недугою. Щоб позбутися неприємних відчуттів, після миття волосся утріть у коріння невелику кількість масла для волосся, наприклад, кокосове або мигдальне, потім змийте його шампунем і продовжіть свій звичайний догляд. Добре, якщо ваш шампунь міститиме у своєму складі натуральні олії».







Академія краси

Комп'ютерна академія

Школа бізнесу

Школа бухгалтерії

Школа іноземних мов

Школа масажу

Школа професійного дизайну

Школа творчості